Jak se s námi nejrychleji spojit: 571 111 600  |  podpora@absol.cz

Čárové kódy – jejich využití v obchodu i ve skladu

Přemýšlíte, zda by se daly čárové kódy využít i ve vašem skladu nebo prodejně?

vyuziti carovych kodu a ctecek

Přemýšlíte nad využitím čárových kódů?

Čárové kódy jsou v dnešní době hojně využívané v kdejakém obchodu nebo skladu, tak proč by nebyly vhodné také pro vás? Zavedení čárových kódů do vašeho skladu nebo prodejny představuje na začátku trochu práce. Víte, jak to je, bez práce nejsou koláče. Ve většině případů se ale dá říci, že odměnou za tuto vaši píli na začátku bude spousta ušetřeného času, ale hlavně přesnější vydávání zboží bez zbytečných chyb a záměn.

Co to vlastně ten čárový kód je?

Čárové kódy potkáváme velmi často. Jedná se o směsici různě širokých čar, které v sobě nesou informaci o čísle nebo znacích. Některé čárové kódy mají přesně daná omezení, jiné lze využít i na libovolnou směs čísel i znaků. Který bude pro vás vhodný a jak jej tisknout vám rádi poradíme.

Časová náročnost

Běžná inventura s papírem v ruce
Víme, jak to máme dělat
Využití čárových kódů

Na čem si čárové kódy vytisknu?

K tisku čárových kódů, ale také různých štítků a etiket, nám poslouží speciální tiskárny využívající různé technologie. Z našich zkušeností víme, že zákazníci vyžadují především dlouhodobý bezporuchový provoz, což jsme schopni zajistit. Pokud se jednou rozhodnete čárové kódy ve skladu využít, je pořízení takové tiskárny nutnost a ať chcete nebo ne, od této chvíle bude nepostradatelná při každodenním provozu. Nemějte však obavy, obsluhu tiskárny i samotné čárové kódy si velmi rychle oblíbíte.

Co vám může zavedení čárových kódů přinést?

 

Zrychlení práce

Využití čárových kódů vám dokáže ve velké míře zrychlit vaši práci, například při inventuře skladových zásob.
Vše se dá zjednodušit tak, že stačí pouze načíst čárový kód vybraného zboží, zadat počet kusů, které jsem právě napočítal a můžeme jít na další položku. Až máme vše spočítáno, čeká nás  pouze načtená data nahrát do vašeho skladového programu a mít hotovo. Velmi podobně se dá čárových kódů využít také při vychystávání zboží. Projdeme si sklad, vybereme zboží, které je potřebné připravit, načíst z něj čárové kódy a vše hromadně přenést do dodacího listu a následně do faktury.

Přesnost a bezchybnost

Také vám zákazníci volají a vrací zboží, které vaši skladníci omylem vychystali nebo zaměnili a odeslali vašim zákazníkům? Pak nezbývá než se jim omluvit, zboží vzít zpět a správné zboží na vaše náklady odeslat znova.

 

Určitě by bylo lepší mít jistotu, že zboží, které skladník načetl do čtečky nebo terminálu, je přesně to, které zákazník dostává na svém dokladu a ve spojení s terminálem je také možné pohlídat, zda vychystávané zboží odpovídá přesně tomu, co si zákazník vložil do své objednávky.

Máme pro vás několik různých variant pro využití čárových kódů

Je to již nějaký ten pátek, kdy jsme s čárovými kódy začali pracovat. Za tu dobu jsme získali spoustu zkušeností, díky kterým jsme schopni navrhnout ta nejlepší řešení pro každého z vás. Neváhejte se na nás obrátit, poradíme, jak využít čárové kódy i u vás.

 

Zpět nahoru

logo

Je to už hodně let, co jsme s podporou uživatelů začínali a nebylo to úplně jednoduché. Dnes máme za sebou stovky spokojených zákazníků a velké množství programů, se kterými vám dokážeme pomoci najít třeba jenom lepší způsob práce. Počítače mají sloužit vám, spokojeným uživatelům.

 

Kontaktní informace

Za Olšávkou 356
Uherské Hradiště
 
Telefon: +420 571 111 600 Web: www.absol.cz

Vzdálená správa

Pomůžeme Vám i na dálku bez dalších zbytečných řečí.

WINDOWS
MAC OS