Jak se s námi nejrychleji spojit: 571 111 600  |  podpora@absol.cz

Tiskárny čárových kódů

Na čem tisknout a jakou zvolit technologii?

Něco málo o tiskárnách čárových kódů a etiket

Pokud jste se proklikali až sem, pravděpodobně jste se rozhodli „nasadit“ čárové kódy a zprovoznit CTS systém u vás ve skladu. Určitě vás zajímá, jak vybrat vhodné tiskárny čárových kódů, které zvládnou tisk etiket, ale také štítky sloužící k označení zboží, palet, balíků, nebo třeba pozic ve vašem skladu. Jelikož víme, jak sklady obvykle vypadají, klademe velký důraz na kvalitní zpracovaní tiskáren, které vydrží i méně příznivé podmínky, samozřejmě je nutné, aby byly také spolehlivé-nechceme každý druhý týden řešit servis, je tak?

Pravděpodobně tušíte, že tiskárny čárových kódů vyrábí hned několik firem, které jsou na našem trhu. Každý výrobce vám samozřejmě vychválí své produkty a řekne vám, proč je právě jeho tiskárna „ta nej“. V praxi pak záleží především na vás a na vašich požadavcích na parametry tiskárny. Pokud jste na vážkách, kterého výrobce zvolit, zkuste se zeptat nás. Ano, také máme svého favorita mezi výrobci těchto tiskáren-jedná se o firmu ZEBRA.

Důvod je velmi prostý, tiskárny tohoto výrobce využíváme několik let, na naše doporučení má tyto tiskárny velké množství našich zákazníků a co je hlavní, jsou velmi spolehlivé, a to dlouhodobě. Navíc perfektně spolupracují s naším CTS systémem, jelikož umí komunikovat prostřednictvím jazyka EPL (Eltron Programming Language).

tiskarna carovych kodu zebra gk420d

Jakou vybrat technologii tisku?

Na výběr máte 2 technologie tisku, jak už to bývá, každá má své výhody a nevýhody. Takže nyní zapřemýšlejte, jak trvalý chcete tisk a jak pohodlné chcete tištění mít. To jsou totiž 2 stěžejní otázky při následném rozhodování před samotnou koupí. Už víte? Tak se pojďme juknout, jaké technologie máme na výběr.

tiskarna carovych kodu zebra zt610

Termální tiskárny čárových kódů

Něco jako Iron Man mezi tiskárnami, nedají se téměř zničit, jedinou starostí je doplňování štítků, na které chcete tisknout. Navíc mohou být v nepřetržitém provozu a v podstatě se nemusíte o nic starat. Počáteční náklady sice nejsou pár stovek, ale na druhou stranu ani žádná horentní suma jdoucí do statisíců-příjemným zjištěním pro vás je, že nemusíte řešit žádné tonery, ani inkousty.

Co je ale pro někoho zásadním problémem, je stálost tisku. Jako exemplární příklad nám může posloužit paragon k teniskám, které se vám po roce a 11 měsících rozlepí. Jdu reklamovat, žádný problém. Přijde ale nepříjemné zjištění-účtenka je úplně bílá a nejde poznat, že je od zmíněných tenisek. Určitě jste se s podobným problémem také setkali. A pokud ne, buďte rádi. Takže pokud to shrneme, jediným neduhem těchto tiskáren je to, že vám po určité době tisk bledne a bledne, až se ztratí úplně.

Tiskárny čárových kódů s barvící páskou

A teď hodíme oko na druhý typ tiskáren, jak je již v nadpisu, do těchto tiskáren je nutné „naládovat“ barvící pásku. To je defacto fólie penetrovaná inkoustem. Ten se při tisku uvolní a zažehlí do štítku. Pořízení takové tiskárny vás vyjde přibližně na stejné peníze, jako u termální.

Často se jedná o stroje 2v1, kdy můžete realizovat oba druhy tisku-pokud náhodou zjistíte, že potřebujete trvanlivý tisk, jednoduše dokoupíte barvící pásku a můžete vesele tisknout etikety, které vás přežijí. Zajímá vás určitě cena barvících pásek-není to nic hrozného, řádově je kus okolo 100 Kč. Jediným háčkem je nutná výměna barvících pásek. Četnost je podle toho, kolik tisknete, každopádně výměna není nikterak náročná.

 
Náročnější je pohlídat si zásoby těchto pásek-asi není úplně žádoucí, abyste pozastavili veškeré procesy jen kvůli tomu, že nemáte na co tisknout. Doporučení tedy zní, vždy mějte alespoň malou zásobu barvících pásek a včas objednávejte další. Proti této „nevýhodě“ stojí barevná stálost. Pokud by tak v obchodech s teniskami používali tento typ tiskárny, paragon vám nevybledne ani po několika letech od vytištění. A to se vyplatí!

barvici pasky zebra

samolepici etikety do tiskarny

Zpět nahoru

logo

Je to už hodně let, co jsme s podporou uživatelů začínali a nebylo to úplně jednoduché. Dnes máme za sebou stovky spokojených zákazníků a velké množství programů, se kterými vám dokážeme pomoci najít třeba jenom lepší způsob práce. Počítače mají sloužit vám, spokojeným uživatelům.

 

Kontaktní informace

Za Olšávkou 356
Uherské Hradiště
 
Telefon: +420 571 111 600 Web: www.absol.cz

Vzdálená správa

Pomůžeme Vám i na dálku bez dalších zbytečných řečí.

WINDOWS
MAC OS