Jak se s námi nejrychleji spojit: 571 111 600  |  podpora@absol.cz

Servis počítačů a notebooků

A také dalšího IT vybavení

- IT servis a služby / Servis počítačů a notebooků
servis notebooku

Servis počítačů a notebooků, ale také ostatních zařízení

Aby byla naše nabídka služeb v IT oblasti kompletní, nabízíme také pozáruční servis IT vybavení. Opravit zvládneme spoustu věcí-od počítačů a notebooků až po servery či monitory spolu s tiskárnami. Měli jsme tu ale také pár pánů na holení v podobě mobilních telefonů.

Ano, také několik věhlasných iPhonů, kterým jsme vdechli nový život třeba výměnou baterie nebo dotykové plochy. Můžeme tak směle tvrdit, že máme opravdu bohaté zkušenosti podložené výsledky a spokojenými zákazníky.

servis počítačů a notebooků

oprava pevneho disku

Servisni technici

Co opravujeme nejčastěji?

Jak už to bývá, některé servisní úkony jsou běžné a poměrně často se opakující. Patří mezi ně většinou výměna pevného disku-nejčastěji pak HDD za dnes moderní a rychlý SSD disk, samozřejmě s přenosem vašich dat. Nemusíte se tak obávat, že byste o vše přišli s výměnou disku, o operačním systému ani nemluvě. Na výměnu pevného disku navazuje velmi častý dotaz: „Mám pomalý počítač nebo notebook, dá se s tím něco dělat?“ Ano, dá, obvykle stačí pouhopouhá výměna HDD za SSD-věřte nebo ne, zrychlení je tak markantní, že i ze staršího stroje se rázem stane svižná mašinka. Navíc jak se říká, v tomto případě platí fráze „za málo peněz hodně muziky“. A co víc, ceny SSD disků v poslední době padají směrem dolů, což je dozajista výborná zpráva.

A mnohé další…

Dalšími běžnými opravami bývají prasklé panty u notebooků, výměny poškozených LCD panelů, výměny baterií, ale také výměny klávesnic, na kterých vám vaše ratolesti vylouply několik písmen a schovali tak dobře, že je najdete až za 15 let při příštím stěhování či rekonstrukci vašeho bydlení. Sem tam měníme také DVD mechaniky-i když co si budeme povídat, dnes jsou DVDčka i mechaniky na ústupu a díky internetové době mají čím dál mensí využití. Pod ruce se nám dostaly také porušené napájecí kabely, inu domácí mazlíčci, ale také děti, mají kabely obecně rády, bohužel toto neplatí z té druhé strany. Nicméně často není nutná celá výměna, nýbrž jen šikovné ruce a půlhodinka času.

A co nehardwarové opravy?

Pravda, nemusí se jednat pouze o výměnu hardwarových součástek a příslušenství. Čas od času se vyskytne i nějaká ta softwarová nebo virová neplecha ve vašem stroji a je zapotřebí ji najít a odstranit. V těchto případech provádíme kompletní diagnostiku a poté vyhodnotíme, jaký postup bude nejvhodnější časově i finančně, a především aby ve výsledku vše fungovalo tak, jak má. Přece jen čistá instalace mnohdy zabere daleko méně času než hledání a odstranění některých nežádoucích problémů.

Nakonec nemusíte mít strach, že byste se za servis nedoplatili, vždy vás bude náš servisní technik kontaktovat telefonicky nebo přes email, co zjistil, jaké jsou možnosti opravy, co by vám doporučil a na kolik to vyjde.

Instalace softwaru
oprava tiskarny
panak s otaznikem

Tiskárny? I těm umíme pomoci

Pod palcem máme také tiskárny, které jsou součástí snad v každé firmě. Nejčastěji se jedná o vynechávající tisky, výměny některých ze součástek nebývají až tak běžné. Bohužel musíme říci, že za nekvalitní a špatné tisky si mohou ve většině případů sami uživatelé. Čím je to zapříčiněno? Dnes se šetří, kde se dá, náklady na tisk nejsou výjimkou. A to je přesně ten kámen úrazu.

Nekvalitní papír, který pouští „bordel“, vám může zanést tiskový válec a tím dojde k vynechání tisku-setkáváme se s tím běžně, i u nově zakoupených zařízení. Samozřejmě často hraje svou roli i toner. Není potřeba nutně kupovat originální tonery, nicméně si pohlídejte reference vašeho dodavatele-to nejlevnější zpravidla nebývá příliš kvalitní alternativou.

Mohu si pomoci sám?

Sami se zabýváme také distribucí alternativních a renovovaných tonerů, avšak náš dodavatel poskytuje záruku na tonery, zároveň pak přebírá veškerou zodpovědnost za případné poškození vaší tiskárny. Dalším častým problémem je zaseklý papír někde v útrobách tiskárny.

V tomto případě se můžete buď podívat sami (většina tiskáren jde zezadu otevřít), avšak pokud nezpozorujete žádný viditelný problém, je určitě lepší se obrátit na nás a nerozebírat tiskárnu svépomocí-jednak můžete některou část vylomit, nebo se vám nemusí podařit tiskárnu složit dohromady do funkčního celku.

Jaký je průběh servisu?

Stačí vám zvednout telefon, vytočit naše číslo a sdělit, co vás trápí. Samozřejmě můžete využít i mailového kontaktu. Je-li to v našich silách, jsme schopni vám dopředu říci, na kolik odhadujeme opravu a co je třeba provést. V ideálním případě nám váš stroj přivezte na firmu, kde máme potřebné vybavení k opravám, nebo se s námi můžete domluvit a my si ho vyzvedneme u vás. Pokud se jedná o větší zařízení, není problém, aby náš servisní technik dorazí k vám a na vše se podíval přímo u vás.

panak s telefonem

Existuje nějaká prevence?

Ano, preventivním čištěním počítače a notebooku můžete prodloužit životnost jednotlivých komponentů-máme na mysli zejména občasné vysátí prachu, navíc snížíte riziko např. shoření některé ze součástek, která je pod stoletým nánosem prachu. Nelze jednoznačně říci, jak často toto provádět, velký vliv má na četnost čištění prostředí, ve kterém stroj je. Pokud se tak nachází někde, kde se extrémně práší, je nutné toto čištění provádět podstatně častěji. My vám můžeme zajistit pravidelné a odborné čištění vašich počítačů a notebooků, to se ví, navíc vám můžeme nabídnout také systémovou údržbu, aby vše běželo jak švýcarské hodinky.

Zpět nahoru

logo

Je to už hodně let, co jsme s podporou uživatelů začínali a nebylo to úplně jednoduché. Dnes máme za sebou stovky spokojených zákazníků a velké množství programů, se kterými vám dokážeme pomoci najít třeba jenom lepší způsob práce. Počítače mají sloužit vám, spokojeným uživatelům.

 

Kontaktní informace

Za Olšávkou 356
Uherské Hradiště
 
Telefon: +420 571 111 600 Web: www.absol.cz

Vzdálená správa

Pomůžeme Vám i na dálku bez dalších zbytečných řečí.

WINDOWS
MAC OS