Jak se s námi nejrychleji spojit: 571 111 600  |  podpora@absol.cz

Softwarový audit

Proč je dobré ho udělat a k čemu nám poslouží

JAK PROBÍHÁ SOFTWAROVÝ AUDIT?

Máte přehled o softwaru používaném ve vaší firmě? Jste si jisti, že vaši zaměstnanci nestahují nelegální kopie z pochybných stránek? Zkontrolujeme vám veškeré počítače a nainstalovaný software, samozřejmě se mrkneme i na vaše servery a celou infrastrukturu. Následně je na řadě porovnání nainstalovaných a zakoupených licencí, tento proces nazýváme též jako softwarový audit.

Na vás bude doložit veškeré doklady o všech nákupech softwaru. Tyto doklady musí obsahovat všechny kupní náležitosti-problémem mohou být tzv. OEM licence, které jsou spjaty často s hardwarem (např. počítač, který byl zakoupen již s předinstalovaným systémem Windows).

Pozor, veškeré licence je třeba dokládat s odkazem na konkrétní zaměstnance, ale také počítače, notebooky, nebo mobilní telefony, které jsou dnes také hojně využívány.

piratske kopie

softwarovy audit

JAK JE TO V PRAXI…

Máte pocit, že se vás softwarový audit netýká a že se ve vaší firmě nemůže objevit dopis o nařízeném auditu, který je ohlášený pouhých 30 dní před samotnou návštěvou auditorů? Takový audit může být jak namátkový, tak i na udání třeba od vašich konkurentů, ale i bývalých zaměstnanců.

Bohužel pouze necelá polovina firem v České Republice si eviduje nabývací doklady, seznam instalovaného softwaru a vše s tímto spojené. Minimum firem si provádí průběžné reporty z auditovacích nástrojů, které mohou ukázat právě na nedostatky, které můžete za včas vyřešit a vyhnout se případným pokutám a problémům.

JAKÉ TO MÁ PRO MOU FIRMU VÝHODY?

Výsledkem pak bude seznam licencí, ve kterém bude každá licence označena zda je nebo není zakoupena. Díky tomuto auditu se můžete rozhodnout, jestli nelicencovaný software smažete, nebo dokoupíte licence v potřebném počtu.

Samozřejmě vám odhalíme také další možnosti, jak si zefektivnit licenční politiku. Mnohdy objevíme třeba větší počet kusových licencí stejného programu, které se mohou například sloučit do 1 výhodnějšího balíčku-pro vás to znamená úsporu financí.

vyhody
odsouzeni

SANKCE, POKUTY, TRESTY…

Ale hlavně, vyhnete se porušení autorského zákona a s ním spojených pokut, které jsou v porovnání s cenami licencí mnohonásobně vyšší. Výše sankcí jsou samozřejmě podmíněny výší škody, zde na vás čeká nepříjemné zjištění.

Pokud je výše škody do 200 000,- Kč, čeká vás pokuta 2 000 000,- Kč. Je-li škoda nad 200 000,- Kč, můžete strávit až 2 roky ve vězení.

Zodpovědnou osobou za dodržování autorského zákona nenese řádový zaměstnanec-čili uživatel, ale ředitel.
Zpět nahoru

logo

Je to už hodně let, co jsme s podporou uživatelů začínali a nebylo to úplně jednoduché. Dnes máme za sebou stovky spokojených zákazníků a velké množství programů, se kterými vám dokážeme pomoci najít třeba jenom lepší způsob práce. Počítače mají sloužit vám, spokojeným uživatelům.

 

Kontaktní informace

Za Olšávkou 356
Uherské Hradiště
 
Telefon: +420 571 111 600 Web: www.absol.cz

Vzdálená správa

Pomůžeme Vám i na dálku bez dalších zbytečných řečí.

WINDOWS
MAC OS