Jak se s námi nejrychleji spojit: 571 111 600  |  podpora@absol.cz

Využití čárových kódů v obchodu či ve skladu

Přemýšlíte, zda by se daly čárové kódy využít i ve vašem skladu nebo prodejně?

Přemýšlíte nad využitím čárových kódů?

V dnešní době jej využívají v kdejakém obchodu nebo skladu, tak proč by nebyl vhodný také pro vás? Zavedení čárových kódů do vašeho skladu nebo prodejny představuje na začátku trochu práce. Víte, jak to je, bez práce nejsou koláče. Ve většině případů se ale dá říci, že odměnou za tuto vaši píli na začátku bude spousta ušetřeného času, ale hlavně přesnější vydávání zboží bez zbytečných chyb a záměn.

Co to vlastně ten čárový kód je?

Čárové kódy potkáváme velmi často. Jedná se o směsici různě širokých čar, které v sobě nesou informaci o čísle nebo znacích. Některé čárové kódy mají přesně daná omezení, jiné lze využít i na libovolnou směs čísel i znaků. Který bude pro vás vhodný a jak jej tisknout vám rádi poradíme.

Časová náročnost

Běžná inventura s papírem v ruce
Víme, jak to máme dělat
Využití čárových kódů

Co vám může zavedení čárových kódů přinést?

 

Zrychlení práce

Využití čárových kódů vám dokáže ve velké míře zrychlit vaši práci, například při inventurování skladových zásob.
Vše se dá zjednodušit tak, že stačí pouze načíst čárový kód vybraného zboží, zadat počet kusů, které jsem právě napočítal a můžeme jít na další položku. Až máme vše spočítáno, čeká nás  pouze načtená data nahrát do vašeho skladového programu a mít hotovo. Velmi podobně se dá čárových kódů využít také při vychystávání zboží. Projdeme si sklad, vybereme zboží, které je potřebné připravit, načíst z něj čárové kódy a vše hromadně přenést do dodacího listu a následně do faktury.

Přesnost a bezchybnost

Také vám zákazníci volají a vrací zboží, které vaši skladníci omylem vychystali nebo zaměnili a odeslali vašim zákazníkům? Pak nezbývá než se jim omluvit, zboží vzít zpět a správné zboží na vaše náklady odeslat znova.

 

Určitě by bylo lepší mít jistotu, že zboží, které skladník načetl do čtečky nebo terminálu, je přesně to, které zákazník dostává na svém dokladu a ve spojení s terminálem je také možné pohlídat, zda vychystávané zboží odpovídá přesně tomu, co si zákazník vložil do své objednávky.

Máme pro vás několik různých variant pro využití čárových kódů

Je to již nějaký ten pátek, kdy jsme s čárovými kódy začali pracovat. Za tu dobu jsme získali spoustu zkušeností, díky kterým jsme schopni navrhnout ta nejlepší řešení pro každého z vás. Neváhejte se na nás obrátit, poradíme, jak využít čárové kódy i u vás.

 

 

Vaše komentáře

Zpět nahoru

logo

Je to už hodně let, co jsme s podporou uživatelů začínali a nebylo to úplně jednoduché. Dnes máme za sebou stovky spokojených zákazníků a velké množství programů, se kterými vám dokážeme pomoci najít třeba jenom lepší způsob práce. Počítače mají sloužit vám, spokojeným uživatelům.

 

Kontaktní informace

Za Olšávkou 356
Uherské Hradiště
 
Telefon: +420 571 111 600 Web: www.absol.cz

Vzdálená správa

Pomůžeme Vám i na dálku bez dalších zbytečných řečí.

WINDOWS
MAC OS